Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu

 

Nawigacja

 • Dofinansowania podręczników

   Wójt Gminy Trąbki Wielkie informuje, że wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych dla uczniów w ramach rządowego programu "WYPRAWKA SZKOLNA" są dostępne w sekretariatach poszczególnych placówek oświatowych na terenie Gminy Trąbki Wielkie.
    Wnioski będą przyjmowane w sekretariatach szkolnych do dnia 19 września 2014 roku. Druki

 • Spotkanie z rodzicami 3 września 2014r

   

  Porządek zebrania z rodzicami  3 września 2014r.
  16:30 - spotkanie z nauczycielem wychowania do życia w rodzinie- przedstawienie programów nauczania i podręczników obowiązujących w klasach 5 i 6- Pani Helena Pijanowska - sala 12.
  17:00 - spotkanie z dyrektorem szkoły- hol:
           * przedstawienie organizacji roku szkolnego 2014/2015,
           * zapoznanie rodziców z nowa formułą przeprowadzania sprawdzianu po 6 klasie szkoły podstawowej w roku     szkolnym 2014/2015
           * zapoznanie rodziców z dostosowaniem warunków przeprowadzania  sprawdzianu po 6 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2014/2015,
           * wybory do Rady Rodziców - Pani Marta Grzesiuk
           * zebrania klasowe z wychowawcami.

 • Zaczynamy rok szkolny 2014/2015

   Żegnajcie wakacje! Witaj Szkoło!

  I tak szybko upłynęły wakacje !

  Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 życzymy wszystkim Przedszkolakom, Uczniom i Rodzicom radości i wytrwałości. W szczególności dedykujemy ciepłe słowa wsparcia tym, którzy rozpoczynają swoją przygodę z edukacją Przedszkolakom i Pierwszakom!

  Mamy nadzieją, że ten rok będzie dla nas wszystkich cenny w nowe przyjaźnie, znajomości, będzie to czas na poznawanie świata w miłej, twórczej  i bezpiecznej atmosferze. Nadchodzące miesiące będą nie tylko czasem wytężonej pracy, ale będą dawały wiele zadowolenia i radości!

  Dyrektor Szkoły

  Nauczyciele i Pracownicy

 • Odblaski obowiązkowe

  Już od 31 sierpnia każdy pieszy, bez względu na wiek, poruszając się po zmroku poza obszarem zabudowanym będzie musiał używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Do tej pory obowiązek ten dotyczył jedynie dzieci do 15 roku życia.

  Policjanci przypominają także, że za nieprzestrzeganie nowego przepisu może grozić mandat nawet do 500 zł. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo – bądźmy widoczni na drodze!

 • 1.09.2014r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

  w kościele msza – godz. 8.00

  w sali gimnastycznej – godz. 9.00

  Plan przywozów w tym dniu:

  7.10 Cegielnia

  7.15 Gołębiewo Wielkie-przy sklepie

  7.20 Ełganowo

  7.25 Gołębiewo Wielkie przystanek przy sklepie RADZIO i PKS w kierunku Starogardu

  7.30 Gołębiewo Średnie

  7.32 Gołębiewko

  7.35 Rościszewo

  7.40 Rościszewko

  Przywozi i odwozy w następnych dniach - patrz ogłoszenia! 

 • Przedszkole w Sobowidzu

  Dobiegają końca prace budowlane związane z utworzeniem nowych, gminnych punktów przedszkolnych w dwóch szkołach podstawowych tj. w szkole w Sobowidzu i Mierzeszynie. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy otrzymają w każdej ze szkół kolorową salę zabaw wyposażoną w nowy sprzęt i zabawki. Oprócz tego na tym etapie do użytkowania zostaną również przekazane wyremontowane sanitariaty przystosowane dla najmłodszych dzieci oraz szatnie. Każdy z punktów zapewni opiekę oraz umożliwi zabawę oraz naukę 25 dzieciom.

  Otwarcie punktów przedszkolnych planuje się niezwłocznie po uzyskaniu wszystkich decyzji administracyjnych pozwalających na uruchomienie placówki tego typu, szacuje się, iż nastąpi to w drugiej połowie września bieżącego roku. Gmina wyłożyła na ten cel około 260 tys. zł.

 • Informacja o spektaklu

   

   

  W dniu 8 sierpnia 2014 r. (piątek) o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Sobowidzu odbędżie się przedstawienie "Pchła Szachrajka"

  Jest to Adaptacja sceniczna wiersza Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”.  Opowieść o bardzo eleganckiej małej Pchełce, która potrafi robić różne psoty i głupstwa. Próbuje przekonać Kotka, że jest bardzo groźna i boją się jej wszystkie zwierzątka. Słoniowi obiecuje, że zostanie jego żoną, jeśli ten spełni jej życzenie. Śwince – kelnerowi w cukierni, też robi psikusa.  Wreszcie sędzia – Piesek, stara się poskromić małą Pchełkę – Oszustkę. Czy Pieskowi uda się przekonać Pchełkę do zmiany postępowania? Czy Pchełka weźmie sobie do serca polecenia sędziego? Opowieść o tym, że warto pomagać i nie warto oszukiwać.

  Czas trwania spektaklu: ok. 40 minut
  Zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy!

 • Sierpień - RP

  Rada pedagogiczna organizacyjna 25.08.2014r. godzina 9:00.

 • Koniec roku szkolnego 2013/2014

  Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 w piątek 27.06.2014r. o godzinie 8:00.

  Przywozy uczniów bez zmian.

  Odwóz uczniów godzina 9:30.

 • Dzień z wychowawcą

  Czwartek 26 czerwca 2014r. jest dniem z wychowawcą.

  Rozpoczyna się w kościele Mszą św. o godzinie 8:00.

  Przywozy w tym dniu bez zmian.

  Odwozy dla dzieci z oddziałów: 0 - III godzina 12:30

         dla pozostałych oddziałów: IV-VI godzina 13:20

 • Kiermasz

  Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami

  na kiermasz używanych podręczników i mundurków szkolnych.

  We wtorek 24.06.2014r. od godziny 14:00 do 17:00 w głównym holu naszej szkoły  odbędzie się  kiermasz używanych podręczników i mundurków szkolnych. Podczas kiermaszu zostaną udostępnione stanowiska, gdzie wszyscy chętni będą mogli kupić lub sprzedać używane podręczniki zgodne z obowiązującą podstawą programową dla uczniów Szkoły Podstawowej i  I-szej klasy Gimnazjum. Ceny ustalają sprzedawcy. Zapraszamy chętnych do sprzedaży i kupna książek oraz mundurków wraz z rodzicami /ewentualnie pisemna zgoda opiekuna/. Każda książka powinna być opatrzona ceną.

  Prosimy o właściwe przygotowanie podręczników do sprzedaży ( zdjęcie starych okładek, wymazanie gumką popisanych  stron i dołączenie kartki z ceną).

  Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych:)

  PROCEDURA  OBROTU UŻYWANYMI PODRĘCZNIKAMI

  1. Używane podręczniki może sprzedać i kupić każdy uczeń naszej szkoły z klas II – VI  szkoły podstawowej  i  I gimnazjum za zgodą rodziców (opiekunów).

  2. Nie sprzedajemy ćwiczeń.

  3. Podręczniki przeznaczone do sprzedaży wyceniają uczniowie wraz z rodzicami. Przy wycenie należy wziąć pod uwagę stan podręcznika. Cena nie może przekraczać 70% wartości nowego podręcznika.

  5. Każdy uczeń przed  sprzedażą  i  zakupem podręczników jest zobowiązany do  zapoznania się ze szkolnym zestawem  podręczników obowiązujących w kolejnym roku szkolnym (spis będzie dostępny również podczas trwania kiermaszu).

  6. Szkoła nie pośredniczy w ewentualnych reklamacjach.

  KOMUNIKAT    

  We wtorek 24 czerwca 2014 r. – , w godz. 14.00–17.00 w holu szkoły odbędzie się kiermasz mundurków i podręczników szkolnych. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Informacje dodatkowe i regulamin:.pdf:

   

  1. Szkoła podstawowa, która zwycięży w danym roku szkolnym będzie uprawniona do reprezentowania Gminy Trąbki Wielkie w eliminacjach międzyszkolnych na poziomie powiatu w kolejnym roku szkolnym.

  2. Wyłoniona szkoła w wyniku przeprowadzonego konkursu zgłasza swoją drużynę w kolejnym roku szkolnym do eliminacji powiatowych zgodnie z regulaminem OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU W RUCHU DROGOWYM.

  3. Eliminacje powiatowe przeprowadzane są w miesiącu kwietniu a ich dokładny termin zostanie podany przez koordynatora działań obejmujący rejon, do którego jest przypisana Gmina Trąbki Wielkie.

   

  Patrycja Jereczek
  58 683-70-13

 • Makulatura

  W szkole do 27 czerwca 2014r.  prowadzona jest zbiórka makulatury.

 • Zebranie rodziców 5-6 latków

   

  Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu zaprasza rodziców dzieci 5-6-letnich przyjętych do klas "zerowych", w roku szkolnym 2014/2015 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w świetlicy szkolnej  12 czerwca 2014r. o godz. 17:00.

 • W Błękitnej Szkole

  W dniach 26 - 30 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Doroty Tuszkowskiej, pani  Ewy Bugi i pani Aleksandry Elmanowskiej, wyjechali  na wycieczkę do BŁĘKITNEJ SZKOŁY we Władysławowie. Zblokowane zajęcia z przyrody dotyczyły przede wszystkim Morza Bałtyckiego i były  prowadzone w formie warsztatów i zajęć terenowych przez oceanografów, entomologów i ornitologów. Biologia wybrzeża Bałtyku i Zatoki Puckiej, różnorodność owadów, chemia wody, surwiwal przyrodniczy oraz samodzielne wykonanie papieru czerpanego, to tylko niektóre tematy zajęć. Jeden dzień spędziliśmy w Stacji Oceanograficznej na Helu, a po południu relaksowaliśmy się na pływalni w Cetniewie. Nasze dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach oraz były chwalone przez prowadzących za kulturę i dyscyplinę.

  Fotorelacja

 • Przedstawienie

  13 czerwca 2014r. o godz. 8:00 w sali gimnastycznej odbędzie się nieodpłatnie przedstawienie dla wszystkich dzieci.

  Załącznik: TELE.docx

 • Karta rowerowa

  24 czerwca 2014r. o godz.10:00 w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się egzamin na kartę rowerową. Przeprowadzą go pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

  Informujemy, że do egzaminu mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat.

  Zajęcia przygotowujące do egzaminu będą odbywały się w szkole pod opieką nauczycieli – Aleksandry Nowogrodzkiej, Doroty Tuszkowskiej, Ewy Bugi w dniach: 3,10,17czerwca w godz.13:10 – 14:14:15

 • Dzień Strażaka

   

   

   

  Gościmy strażaków

   

   

   

    W dniu 12 maja 2014r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sobowidzu odbyła się uroczystość z okazji Święta Strażaków, na którą przybyli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobowidzu. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Anna Andreskowska – inspektor ds. wojskowych, obronnych i przeciwpożarowych Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich.

  Strażacy z Sobowidza  od lat współpracują z naszą szkołą. W rożnych sytuacjach chętnie służą swoją pomocą. Za tę bezinteresowną pomoc najmłodsi uczniowie podziękowali tym dzielnym ludziom przygotowując krótki program artystyczny. Pan A. Szczypiorski ułożył tekst piosenki, która wzruszała nas wszystkich do łez. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jasiu Skulimowski opowiedział kilka anegdot o strażakach. Uczniowie obdarowali niecodziennych gości pięknymi laurkami i czerwonymi różami. Na ręce naczelnika OSP w Sobowidzu Mariusza Kraińskiego przekazali prace plastyczne związane z pracą strażaków, które znajdą swoje miejsce w sobowidzkiej remizie strażackiej. FOTORELACJA

 • Gminny Konkurs Ortograficzny

  XIV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  Zdjęcia...

          W dniu 7 maja 2014r. w Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki w Sobowidzu po raz czternasty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, któremu patronuje Wójt Gminy Trąbki Wielkie mgr Błażej Konkol. W konkursie wzięło udział  25 uczniów ze szkół podstawowych w Czerniewie, Mierzeszynie, Kłodawie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich oraz 6 uczniów z Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Laureaci zostali nagrodzeni książkami. Specjalną nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ortografii zostali uhonorowani dwaj uczniowie klasy VI: Kaper Karnath ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sobowidzu i Krystian Went ze Szkoły Podstawowej im. Z. Bukowskiego w Czerniewie. Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobowidzu mgr Ewa Wojtas i Wójt Błażej Konkol.

   

  LAUREACI

  XIV GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

   

  KLASA

  MIEJSCE

  NAZWISKO I IMIĘ

  SZKOŁA

   

  II

  I

  Kowalska Klaudia

  SP Kłodawa

  II

  Fischer Róża

  SP Czerniewo

  III

  Dachtera Karolina

  SP Mierzeszyn

   

  III

  I

  Dominika Pieczykolan

  SP Mierzeszyn

  II

  Gajewska Aleksandra

  SP Czerniewo

  III

  Miernik Julia

  SP Kłodawa

   

  IV

  I

  Siemaszko Weronika

  SP Mierzeszyn

  II

  Caboń Julia

  SP Kłodawa

  III

  Brembor Martyna

  SP Czerniewo

   

  V

  I

  Podbielska Weronika

  SP Kłodawa

  II

  Mućka Zuzanna

  SP Trąbki Wielkie

  III

  Marocka Julia

  SP Czerniewo

   

  VI

  I

  Dziemińska Julia

  Karnath Kacper

  SP Trąbki Wielkie

  SP Sobowidz

  II

  Gierska Iwona

  SP Kłodawa

  III

  Went Krystian

  SP Czerniewo

   

  GIMNAZJUM

  I

  Tuszkowska Agata

  Gimnazjum Trąbki Wielkie

  II

  Wrona Zuzanna

  Gimnazjum Trąbki Wielkie

  III

  Mazurek Emilia

  Gimnazjum Trąbki Wielkie

   

   

   

   

   

   

 • Konkurs

   W piątek 25 kwietnia, w sali widowiskowej GOKSiR w Trąbkach Wielkich, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój wymarzony trójkołowiec".
       Na miejsce przybyli laureaci I, II, III miejsc i wyróżnień wraz z rodzicami. Obecny był również Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, który ufundował i wręczył nagrody za zdobycie pierwszego miejsca. Radny Pruszcza Gdańskiego Cyprian Wieczorkowski, wręczył dzieciom nagrody ufundowane przez radnego powiatu Mateusza Srokę oraz nagrody ufundowane przez spółkę ELNAFT z Trąbek Wielkich. Na miejscu obecny był również dyrektor GOKSiR Leszek Orczykowski, który udostępnił salę na to niecodzienne wydarzenie.

       W konkursie wzięło udział pięć szkół podstawowych z terenu gminy Trąbki Wielkie. Prace plastyczne były tak ciekawe i różnorodne, że organizatorki postanowiły nagrodzić dzieci z każdej szkoły. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie hojność sponsorów. Za trud i dobre chęci nagrodzone zostaną również pozostałe dzieci biorące udział w konkursie. Oprócz podziękowań i drobnych upominków otrzymają słodycze ufundowane przez Leszka Gądka z firmy MALKBUD w Kaczkach. Patronat medialny nad konkursem objął portal trabki.com.

  LAUREACI:

  SP w Czerniewie:

  I miejsce Aleksandra Karasek;
  II miejsce Klaudia Wojnicz;
  III miejsce Bartosz Kulling;
  wyróżnienie Michał Kempik.

  SP w Kłodawie:
  I miejsce Katarzyna Caboń;
  II miejsce Karolina Ziegler

  SP w Mierzeszynie:

  I miejsce Nikola Rogalewska;
  II miejsce Natalia Mądrzejewska;
  III miejsce Piotr Torłop;
  wyróżnienie Marcelina Szuba

  SP w Trąbkach Wielkich:

  I miejsce Wiktoria Budnik;
  II miejsce Klaudia Jasińska;
  III miejsce Łukasz Bukowski;
  wyróżnienie Magda Tkaczyk.

  SP w Sobowidzu:

  I miejsce: Anna Kullas - kl IVa;
  II miejsce: Maria Dolewa - kl IVa;
  III miejsce: Wiktoria Pyzowska - kl IVa;
  Wyróznienie: Julia Gorczyńska IVa.
  Prace zostały przygotowane pod kierunkiem: A. Nowogrodzkiej i V. Murawskiej

       Organizatorki konkursu, Monika Podwysocka - firma MONI GAZ z Gołębiewa Wielkiego oraz Justyna Perka - Punkt Przedszkolny „Parkolandia" w Kaczkach, dziękują serdecznie wszystkim dzieciom, nauczycielom i szkołom, za wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Prace dzieci oglądać można do środy 30 kwietnia w sali GOKSiR w Trąbkach Wielkich.

  Info Justyna Perka; Foto Radosław Mazurek


  •