Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu

 

Nawigacja

 • Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

  Informacje dodatkowe i regulamin:.pdf:

   

  1. Szkoła podstawowa, która zwycięży w danym roku szkolnym będzie uprawniona do reprezentowania Gminy Trąbki Wielkie w eliminacjach międzyszkolnych na poziomie powiatu w kolejnym roku szkolnym.

  2. Wyłoniona szkoła w wyniku przeprowadzonego konkursu zgłasza swoją drużynę w kolejnym roku szkolnym do eliminacji powiatowych zgodnie z regulaminem OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU W RUCHU DROGOWYM.

  3. Eliminacje powiatowe przeprowadzane są w miesiącu kwietniu a ich dokładny termin zostanie podany przez koordynatora działań obejmujący rejon, do którego jest przypisana Gmina Trąbki Wielkie.

   

  Patrycja Jereczek
  58 683-70-13

 • Makulatura

  W szkole do 27 czerwca 2014r.  prowadzona jest zbiórka makulatury.

 • Zebranie rodziców 5-6 latków

   

  Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu zaprasza rodziców dzieci 5-6-letnich przyjętych do klas "zerowych", w roku szkolnym 2014/2015 na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w świetlicy szkolnej  12 czerwca 2014r. o godz. 17:00.

 • W Błękitnej Szkole

  W dniach 26 - 30 maja 2014r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Doroty Tuszkowskiej, pani  Ewy Bugi i pani Aleksandry Elmanowskiej, wyjechali  na wycieczkę do BŁĘKITNEJ SZKOŁY we Władysławowie. Zblokowane zajęcia z przyrody dotyczyły przede wszystkim Morza Bałtyckiego i były  prowadzone w formie warsztatów i zajęć terenowych przez oceanografów, entomologów i ornitologów. Biologia wybrzeża Bałtyku i Zatoki Puckiej, różnorodność owadów, chemia wody, surwiwal przyrodniczy oraz samodzielne wykonanie papieru czerpanego, to tylko niektóre tematy zajęć. Jeden dzień spędziliśmy w Stacji Oceanograficznej na Helu, a po południu relaksowaliśmy się na pływalni w Cetniewie. Nasze dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły we wszystkich zajęciach oraz były chwalone przez prowadzących za kulturę i dyscyplinę.

  Fotorelacja

 • Przedstawienie

  13 czerwca 2014r. o godz. 8:00 w sali gimnastycznej odbędzie się nieodpłatnie przedstawienie dla wszystkich dzieci.

  Załącznik: TELE.docx

 • Karta rowerowa

  24 czerwca 2014r. o godz.10:00 w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się egzamin na kartę rowerową. Przeprowadzą go pracownicy Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

  Informujemy, że do egzaminu mogą przystąpić dzieci, które ukończyły 10 lat.

  Zajęcia przygotowujące do egzaminu będą odbywały się w szkole pod opieką nauczycieli – Aleksandry Nowogrodzkiej, Doroty Tuszkowskiej, Ewy Bugi w dniach: 3,10,17czerwca w godz.13:10 – 14:14:15

 • Dzień Strażaka

   

   

   

  Gościmy strażaków

   

   

   

    W dniu 12 maja 2014r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sobowidzu odbyła się uroczystość z okazji Święta Strażaków, na którą przybyli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobowidzu. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Anna Andreskowska – inspektor ds. wojskowych, obronnych i przeciwpożarowych Urzędu Gminy w Trąbkach Wielkich.

  Strażacy z Sobowidza  od lat współpracują z naszą szkołą. W rożnych sytuacjach chętnie służą swoją pomocą. Za tę bezinteresowną pomoc najmłodsi uczniowie podziękowali tym dzielnym ludziom przygotowując krótki program artystyczny. Pan A. Szczypiorski ułożył tekst piosenki, która wzruszała nas wszystkich do łez. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jasiu Skulimowski opowiedział kilka anegdot o strażakach. Uczniowie obdarowali niecodziennych gości pięknymi laurkami i czerwonymi różami. Na ręce naczelnika OSP w Sobowidzu Mariusza Kraińskiego przekazali prace plastyczne związane z pracą strażaków, które znajdą swoje miejsce w sobowidzkiej remizie strażackiej. FOTORELACJA

 • Gminny Konkurs Ortograficzny

  XIV GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  Zdjęcia...

          W dniu 7 maja 2014r. w Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki w Sobowidzu po raz czternasty odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, któremu patronuje Wójt Gminy Trąbki Wielkie mgr Błażej Konkol. W konkursie wzięło udział  25 uczniów ze szkół podstawowych w Czerniewie, Mierzeszynie, Kłodawie, Sobowidzu i Trąbkach Wielkich oraz 6 uczniów z Gimnazjum im. K. Jagiellończyka w Trąbkach Wielkich. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki. Laureaci zostali nagrodzeni książkami. Specjalną nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ortografii zostali uhonorowani dwaj uczniowie klasy VI: Kaper Karnath ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sobowidzu i Krystian Went ze Szkoły Podstawowej im. Z. Bukowskiego w Czerniewie. Dyplomy i nagrody uczestnikom konkursu wręczali: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sobowidzu mgr Ewa Wojtas i Wójt Błażej Konkol.

   

  LAUREACI

  XIV GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

   

  KLASA

  MIEJSCE

  NAZWISKO I IMIĘ

  SZKOŁA

   

  II

  I

  Kowalska Klaudia

  SP Kłodawa

  II

  Fischer Róża

  SP Czerniewo

  III

  Dachtera Karolina

  SP Mierzeszyn

   

  III

  I

  Dominika Pieczykolan

  SP Mierzeszyn

  II

  Gajewska Aleksandra

  SP Czerniewo

  III

  Miernik Julia

  SP Kłodawa

   

  IV

  I

  Siemaszko Weronika

  SP Mierzeszyn

  II

  Caboń Julia

  SP Kłodawa

  III

  Brembor Martyna

  SP Czerniewo

   

  V

  I

  Podbielska Weronika

  SP Kłodawa

  II

  Mućka Zuzanna

  SP Trąbki Wielkie

  III

  Marocka Julia

  SP Czerniewo

   

  VI

  I

  Dziemińska Julia

  Karnath Kacper

  SP Trąbki Wielkie

  SP Sobowidz

  II

  Gierska Iwona

  SP Kłodawa

  III

  Went Krystian

  SP Czerniewo

   

  GIMNAZJUM

  I

  Tuszkowska Agata

  Gimnazjum Trąbki Wielkie

  II

  Wrona Zuzanna

  Gimnazjum Trąbki Wielkie

  III

  Mazurek Emilia

  Gimnazjum Trąbki Wielkie

   

   

   

   

   

   

 • Konkurs

   W piątek 25 kwietnia, w sali widowiskowej GOKSiR w Trąbkach Wielkich, odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój wymarzony trójkołowiec".
       Na miejsce przybyli laureaci I, II, III miejsc i wyróżnień wraz z rodzicami. Obecny był również Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, który ufundował i wręczył nagrody za zdobycie pierwszego miejsca. Radny Pruszcza Gdańskiego Cyprian Wieczorkowski, wręczył dzieciom nagrody ufundowane przez radnego powiatu Mateusza Srokę oraz nagrody ufundowane przez spółkę ELNAFT z Trąbek Wielkich. Na miejscu obecny był również dyrektor GOKSiR Leszek Orczykowski, który udostępnił salę na to niecodzienne wydarzenie.

       W konkursie wzięło udział pięć szkół podstawowych z terenu gminy Trąbki Wielkie. Prace plastyczne były tak ciekawe i różnorodne, że organizatorki postanowiły nagrodzić dzieci z każdej szkoły. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie hojność sponsorów. Za trud i dobre chęci nagrodzone zostaną również pozostałe dzieci biorące udział w konkursie. Oprócz podziękowań i drobnych upominków otrzymają słodycze ufundowane przez Leszka Gądka z firmy MALKBUD w Kaczkach. Patronat medialny nad konkursem objął portal trabki.com.

  LAUREACI:

  SP w Czerniewie:

  I miejsce Aleksandra Karasek;
  II miejsce Klaudia Wojnicz;
  III miejsce Bartosz Kulling;
  wyróżnienie Michał Kempik.

  SP w Kłodawie:
  I miejsce Katarzyna Caboń;
  II miejsce Karolina Ziegler

  SP w Mierzeszynie:

  I miejsce Nikola Rogalewska;
  II miejsce Natalia Mądrzejewska;
  III miejsce Piotr Torłop;
  wyróżnienie Marcelina Szuba

  SP w Trąbkach Wielkich:

  I miejsce Wiktoria Budnik;
  II miejsce Klaudia Jasińska;
  III miejsce Łukasz Bukowski;
  wyróżnienie Magda Tkaczyk.

  SP w Sobowidzu:

  I miejsce: Anna Kullas - kl IVa;
  II miejsce: Maria Dolewa - kl IVa;
  III miejsce: Wiktoria Pyzowska - kl IVa;
  Wyróznienie: Julia Gorczyńska IVa.
  Prace zostały przygotowane pod kierunkiem: A. Nowogrodzkiej i V. Murawskiej

       Organizatorki konkursu, Monika Podwysocka - firma MONI GAZ z Gołębiewa Wielkiego oraz Justyna Perka - Punkt Przedszkolny „Parkolandia" w Kaczkach, dziękują serdecznie wszystkim dzieciom, nauczycielom i szkołom, za wzięcie udziału w tym wydarzeniu. Prace dzieci oglądać można do środy 30 kwietnia w sali GOKSiR w Trąbkach Wielkich.

  Info Justyna Perka; Foto Radosław Mazurek


  •  
 • Koncert
 • Dzień flagi

  29 kwietnia 2014r. był dniem pełnym niespodzianek. Patriotyczne święto flagi było w naszej szkole jednocześnie świętem nauki. Rano Msza św. za ojczyznę, potem prezentacje doświadczeń fizycznych i chemicznych w wykonaniu edukatorów, którzy przebrali się  za postaci historycznych naukowców. Następnie występy artystyczne przygotowane przez uczniów i nauczycieli reprezentujących wszystkie szkoły z naszej gminy. Znakomici i wyjątkowi goście oraz dzieci ubrane w kolorach biało czerwonych. Wszystko to sprawiło że DZIEŃ FLAGI w naszej szkole był wyjątkowy. FOTORELACJA i FILMIK

 • Dzień Ziemi
  24kwietnia 2014r. Dzieci z naszej szkoły tradycyjnie uczestniczyły w spotkaniu z okazji DNIA ZIEMI. Ten "zielony dzień " był już dużo wcześniej przygotowywany przez uczniów. Uczniowie kl.I zaśpiewali piosenkę o zuchu. Uczniowie klasy II zatańczyli "Leśną polkę". Zespół teatralny przygotował przedstawienie na temat zdrowego trybu życia (w reżyserii pani Teresy Idem), a najlepsi przyrodnicy z klas V i VI współzawodniczyli w finale konkursu wiedzy przyrodniczej.
  W najlepszej trójce znaleźli się następujący uczniowie:
  I miejsce  - Łukasz Staszkiewicz kl.VI
  II miejsce  - Kacper Karnath kl. VI
  III miejsce ex aequo  Martyna Kloskowska  kl.Vb i Justyna Nowaczyńska kl. Va.
  Wszyscy finaliści otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.
  Uczniowie ubrali się w tym dniu na zielono aby wyrazić  sympatię dla naszej planety. Fotorelacja
 • Uwaga żmije

  Prosimy o zwiększoną czujność podczas poruszania się po terenie zielonym szkoły.

  Na placu zabaw zauważono żmije!

 • Dzień Flagi

  Baw się i ucz! To podstawa mądrej rozrywki.

  Wielkie Odkrycia Polaków

   

  Sobowidz, Święto Flagi i Konstytucji 3 Maja

  29 kwietnia 2014 r.

  Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

  w Sobowidzu

   

  Program dnia dla Naszych Uczniów:

   7.45 Msza Święta za Ojczyznę

  8.45 Przejście  do Szkoły

  9.15 – 10.30 od O do klasy III-  rozpoczęcie uroczystości chemia ognia i występy muzyczne, potem zajęcia w klasach godz. 12.30 wyjazd do domów

  9.15- 10.15 od klasy IV – VI  zajęcia z wychowawcami przygotowania do imprezy (przebieranie, malowanie itd. w barwy narodowe)

  10.15- 11.45 -  Zajęcia edukacyjne - Odkrycia Polaków  Klasy IV – VI, wg wykazu na tablicy informacyjnej

  12.00 – 14. 00   Gminna uroczystość Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Goście ze Szkół Naszej Gminy– Klasy IV-VI i Nasi Uczniowie

  W programie:

  Rozpoczęcie uroczystości w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu,

  - muzyczne prezentacje szkół z naszej gminy

  - rozstrzygnięcie konkursu na najoryginalniejsze ubiory uczestników w barwach narodowych,

  - chemia ognia i wściekły azot – pokazy specjalne.

   Nauka przez zabawę – czyli najlepsze połączenie przyjemnego z pożytecznym. Podczas Dnia z nauką uczniowie będą mieli możliwość eksperymentowania i poznawania wielu ciekawych zjawisk fizycznych, chemicznych, biologicznych – wszystko w atmosferze dobrej zabawy. W ten sposób przekonają się, że nauka może być ciekawa, fizyka pasjonująca, a chemia wręcz wybuchowa.

   Zajęcia edukacyjne - Odkrycia Polaków  Klasy IV – VI

   Mikołaj Kopernik - Odkrywamy KOSMOS

  1. Gabriel Fahrenheit - Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?

  2. Daniel Gralath - Elektrostatyka

  3. Maria Skłodowska-Curie - Promieniotwórczość

    Zajęcia edukacyjne - Odkrycia Polaków

    1. Mikołaj Kopernik - Odkrywamy KOSMOS

    Stanowisko ukazujące tajemnice kosmosu. Wszyscy wezmą udział w astronomicznej grze – polegającej na odszukaniu ukrytych gwiazd. Dzieci wraz z nauczycielami poznają w jaki sposób można badać kosmos. Doświadczą czym różni się teleskop od lunety. Zobaczą jak układają się planety w naszym Układzie Słonecznym oraz sprawdzą ile waży jeden kilogram na różnych planetach!

    2. Gabriel Fahrenheit - Temperatura, jak zimny jest ciekły azot?

    Trochę zimy w środku lata? Mroźne eksperymenty i doświadczenia czekają!  W programie pokazy z wy-korzystaniem ciekłego azotu. Skraplamy powietrze, zmniejszamy balony, pokazujemy lewitację diamagnetyczną, mrozimy kwiaty, gumę, metal i przede wszystkim - pozwalamy dzieciom zetknąć się z temperaturą jeszcze niższą niż na Antarktydzie! - 200 stopni! Chcesz dowiedzieć się, co wpływa na to, że jedne przedmioty zamarzają, a inne nie? Dla najodważniejszych mroźna niespodzianka – zamrażanie ręki!

    3. Daniel Gralath - Potęga elektryczności

    Czy uda nam się stworzyć własny prąd? A przy okazji postawić włosy dęba? Sprawdzić czym są przewodniki i izolatory? Zrobić elektrycznego żółwika oraz zamienić dzieci w prawdziwy przewód? Na własnej skórze przekonać się, co to takiego protony, elektrony, neutrony? Wszystkie elektryzujące przygody – czekają. A wraz z nimi tajemniczy, ogromny generator…

    4. Maria Skłodowska-Curie - Promieniotwórczość

    Zajęcia z promieniowania jonizującego to interaktywne warsztaty zapoznające dzieci z istotą promieniowania. Każdy będzie mógł zobaczyć jak działa licznik Geigera, doświadczyć dlaczego nie należy siadać za blisko monitora oraz sprawdzić co ma wspólnego wietrzenie okien z promieniowaniem jonizującym

   POKAZY SPECJALNE PODACZAS UROCZYSTOŚCI GMINNEJ

   Chemia ognia

  Jak gorący jest ogień? Czy zawsze parzy? Płonąca ręka – możliwe tylko jako sztuczka cyrkowa? Z Centrum EduFun sprawdź czym właściwie jest ogień, przeprowadź z nim najróżniejsze eksperymenty. Ponadto    w programie chemiczne Science Show:  

    Chemiczna lawa

   Chemiczne eksplozje

   Zwariowana chemiczna piana!   

  Wściekły, ciekły azot

  Pokazy na scenie z użyciem ciekłego azotu. W jedną sekundę obniżymy temperaturę o 200 stopni…Zobacz jak wygląda zamrożona ręka, lewitujące przedmioty, i wielkie azotowe chmury! Poczuj dreszcz emocji, i przekonaj się, czy masz w sobie szczyptę odwagi, garść humoru – by zostać naszym asystentem!

   W programie:

    Rakiety wodno-azotowe

   Wybuchy wodno-azotowe

   Pokaz ma formę interaktywną, uczestniczą wybrane osoby z publiczności.

   Jesteśmy dumni z bycia Polakami!

 • Wielkanoc 2014

  Wiosenna przerwa świąteczna 17-22 kwietnia 2014r.

   

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

  życzymy samych radosnych chwil,

  a także wiosennego optymizmu,

  który jest źródłem siły i motywacji

  oraz inspiruje do działania.

  Niech będzie to również czas odpoczynku

  w rodzinnym gronie, wypełniony szczęściem

  i miłością najbliższych.

   

  Dyrektor, Grono Pedagogiczne,

  Pracownicy i Uczniowie

  Szkoły Podstawowej

  im. Tadeusza Kościuszki

  w Sobowidzu

   

   

 • Dzień otwarty

  SZKOŁA  PODSTAWOWA  W  SOBOWIDZU 

  SERDECZNIE  ZAPRASZA  

  RODZICÓW  I  DZIECI (z rocznika 2008 i 2009)

  DO  ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ  SZKOŁY      

  I DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH OTWARTYCH     

  W DNIACH 2.IV.2014r (ŚRODA) – 4.IV.2014r. (PIĄTEK)

  W GODZINACH od 900 do  1100

     DYREKTOR SZKOŁY  I  RADA  PEDAGOGICZNA

 • Zapisy do klasy I

  U W A G A !!!

   

  od 26.03 do 10.04 2014r.

  w sekretariacie

  Szkoły Podstawowej w Sobowidzu

  Odbywają się zapisy dzieci do klasy pierwszej

   

  Prosimy o zabranie dowodu osobistego

  i aktu  urodzenia dziecka.

  Szczegółowe informacje w zakładce ogłoszenia/rekrutacja 2014

   

 • Zapisy do oddziału przedszkolnego

  U W A G A !!!

   

  w sekretariacie

   Szkoły Podstawowej w Sobowidzu

  w dniach od 17.03. do 28.03.2012r.

  trwają zapisy do oddziału przedszkolnego

  dzieci urodzonych od 01.07 do 31.12.

  w 2008r.(sześciolatki) i 2009r.(pięciolatki)

   Prosimy o zabranie dowodu osobistego

  i aktu  urodzenia dziecka.

  Szczegółowe informacje w zakładce ogłoszenia/rekrutacja 2014

   

 • Konkurs plastyczny

  Regulamin ogólnopolskiego konkursu plastycznego.doc

   POLSKA W KOLORZE BIAŁO-CZERWONYM

 • Sprawdzian klas VI

  1 kwietnia 2014r. (wtorek)

  SPRAWDZIAN PO SZÓSTEJ KLASIE

  Szkoła w tym czasie organizuje zajęcia opiekuńcze

  w świetlicy dla pozostałych uczniów.

  Rodzice, którzy chcą skorzystać z zajęć opiekuńczych dla dzieci

  proszeni są o zgłoszenie informacji do wychowawcy świetlicy.

  Uczniowie klasy VI muszą przybyć do szkoły o godz. 8.30

  Muszą mieć ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem

  (legitymacja szkolna, karta rowerowa, dowód osobisty, paszport).

  Trzeba pamiętać o piórze lub długopisie z czarnym tuszem. Najlepiej wziąć ich kilka, aby mieć pod ręką zapasowy.

  Dodatkowo szóstoklasista powinien mieć też ołówek do rysowania, gumkę, linijkę, ekierkę, kątomierz, a także cyrkiel.

  W trakcie pisania sprawdzianu nie wolo korzystać z telefonów i innych urządzeń multimedialnych.