Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu

• Zaproszenie na zjazd absolwentów

20 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ !!!!!!!!!!!!!

ZJAZD ABSOLWENTÓW

ABSLOWNECI ROCZNIKA 1994,

KLASA VIIIA

Wychowawca Aleksandra Nowogordzka

Spójrzcie na siebie... na zdjęciu naszej super klasy

"Kobiety są piękne a mężczyźni szlachetni"

25. 10.2014 roku...

Wszelkie pozostałe informacje: Anita Zielke - Dajda i Andżelika Arym - Szwindowska

Podajemy też link do wydarzenia w tej sprawie, utworzonego na portalu społecznościowym.

zielonkaxd@wp.pl

• Ogłoszenie

Dnia 13 października 2014 roku o godzinie 12.00 odbędzie się uroczysta akademia

z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Obowiązuje strój galowy.

Wywóz wszystkich dzieci o godzinie 13.10.

Dzień 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Rodzice zainteresowani w tym dniu opieką nad dziećmi w świetlicy szkolnej

są proszeni o zgłoszenie się do wychowawcy.

• Podziękowania

• Wycieczka do Senatu

W środę 24 września br. dzieci, młodzież i ich rodzice, na zaproszenie Marszałka Senatu RP Bogdana Borusewicza, udali się do Warszawy.
         W tym dniu, w budynku Senatu RP, obyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Polska w kolorze biało-czerwonym", którego patronem był Marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz, a organizatorem Wójt Gminy Błażej Konkol i Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu Ewa Wojtas. Koordynatorem Konkursu była Aleksandra Nowogrodzka.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Pan Marszałek opowiedział uczniom o roli Senatu dla naszego państwa oraz o aktualnych pracach Sejmu i Senatu.

Rodzice uczniów klasy Va ze Szkoły Podstawowej w Sobowidzu przygotowali dla wszystkich uczestników spotkania smakołyki.

Potem wybraliśmy się do Łazienek, pogoda była cudowna. Aleja Chińska wprowadziła nas w wyśmienity nastrój. Obserwowaliśmy biegające wiewiórki, pawie, kolorowe kaczki, strumyki, stawy z pływającymi rybami, łabędzie.

Udaliśmy się też na Plac Zamkowy. Podziwialiśmy panoramę Warszawy, Stadion Narodowy i Starówkę Warszawską. Tam mieliśmy chwilę aby przypatrzeć się architekturze budynków, piękna kolorów i kształtów, posłuchać melodii płynącej ze starej katarynki, popatrzeć jak powstają portrety malowane lub rysowane na żywo.

I tak, "Wesoły Autobus", po dniu pełnym wrażeń, wyruszył w drogę powrotną.

Ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

Aleksandra Nowogrodzka

NAGRODZENI:

Hubert Kostecki, Amelia Lataszewicz, Paulina Czaja, Aleksandra Wazelin, Katarzyna Dołegowska, Monika Markowska, Kamil Kłotkowski, Natalia Mądrzejewska, Wiktoria Lefanczyk, Jakub Zwiewka, Martyna Gryń, Natalia Pasztalaniec

WYRÓŻNIENI:

Brzeska Klaudia, Cichocka Ewelina, Ciepłowski Maciej, Gielniak Rolnicki Ignacy, Jaszczyk Julia, Kicińska Maja, Kujawa Emilia, Leszka Agnieszka, Machuka Jan, Majewski Patryk, Mamczarz Jakub, Michałowska Maja, Miernik Julia, Oleszek Natalia, Popiel Natalia, Stawicka Zuzanna, Sulewska Maria, Świetlicka Alicja, Went Krystian, Więckowski Krystian, Zawistowska Natalia.

Informacja na stronach Senatu >>

• Sprzątanie Świata 2014

26 września (w piątek) uczniowie naszej szkoły tradycyjnie wyruszyli na jesienną akcję "Sprzątanie Świata".

Na terenie Sobowidza zawsze (niestety) jest dużo pracy. Jak zwykle w organizacji wspierała nas pani sołtys Maria Kinder, która dostarczyła do szkoły worki i starała się zorganizować wywiezienie zebranych śmieci. Dzieci bardzo się zaangażowały i zebrały ponad 30 worków zanieczyszczeń.

Zawiodła jednak firma, która  nie odebrała śmieci tego samego dnia. Cóż czekamy do poniedziałku". Fotorelacja

• Ogłoszenie

Komisja rekrutacyjna w dniu 26 września 2014r. w toku przeprowadzonego naboru na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego wyłoniła kandydatury:
    pani Jolanta Hinca
    pani Ewelina Staszkiewicz.
    Na stanowisko pomocy nauczyciela kandydaturę:
    pani Aleksandra Wilke

• Rekrutacja - Przedszkole

Rekrutacja dzieci do Punktu Przedszkolnego

przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki

w Sobowidzu

w roku szkolnym 2014/2015 będzie prowadzona:

26.09.2014r. w godz. 8:00 - 15:00;

27.09.2014r. w godz. 9:00 - 12:00

w budynku Szkoły Podstawowej

im. Tadeusza Kościuszki,

w sekretariacie szkoły.

Komisja rekrutacyjna zakończy prace w poniedziałek 29.09.2014r.

Lista przyjętych dzieci zostanie umieszczona na stronie szkoły

i na tablicy informacyjnej w szkole.

W dniu 30 września 2014r.  o godz. 18:30 w sali zajęć punktu przedszkolnego

odbędzie się zebranie rodziców dzieci przyjętych do Punktu Przedszkolnego w Sobowidzu.

Załączniki:

rekrutacja punkt przedszkolny.doc

wniosek PP Sobowidz.doc

DNI ADAPTACYJNE W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM 30.09- 03.10.2014r.

Rodzaj zajęć

godziny