• Sprawozdanie - projekt historyczny "NIEWYGODNA PRAWDA"

• W dniach 26-27.11.2015 roku zorganizowany został cykl koncertów patriotycznych, mających na celu przybliżenie młodzieży historii Polski. Koncerty adresowane były zarówno dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów jak i dla osób dorosłych. Koncerty odbyły się w: Szkole Podstawowej im. Bohaterów Ziemi Gdańskiej w Pszczółkach, Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu, Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, Gminnym Ośrodku Kultury w Przywidzu oraz w Gminnej Bibliotece w Trąbkach Wielkich. Licznie zgromadzona publiczność (łącznie w koncertach udział wzięło ponad 700 osób) gorącymi brawami dziękowała Artyście za wspaniały występ.

Wykonawcą koncertów był znany krakowski raper Tadeusz Polkowski „TADEK”. Artysta ten zajmuje się upamiętnianiem żołnierzy Armii Krajowej. W utworach tych przytacza sylwetki takich wielkich Polaków, jak rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Augusta Emila Fieldorfa czy Danutę Siedzikównę „INKĘ”. Muzyk wydał dwie płyty odnoszące się do tematyki Żołnierzy Wyklętych: „Niewygodna Prawda” oraz „Burza 2014”. Artysta współpracuje zarówno z Muzeum Armii Krajowej, jak i z Instytutem Pamięci Narodowej w Krakowie, współorganizuje koncerty patriotyczne, m.in. koncert w hołdzie rot. Pileckiemu w Krakowie, koncert pt. ”TAJNE KOMPLETY” . Od 2012 roku organizuje akcję pomocy rodzinom polskich kombatantów zamieszkałych na kresach – „RODACY BOHATEROM”. W tym roku został wyróżniony nagrodą „Świadek Historii”, przyznaną przez oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.

Pomysłodawcami projektu byli Andrzej Szczypiorski, Adam Zaborowski oraz Paweł Narożnik. Za pomoc w jego realizacji organizatorzy pragną podziękować Gminie Pszczółki, Gminie Trąbki Wielkie, GOKSIR Trąbki Wielkie, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Przywidzu, dyrekcjom szkół w Pszczółkach, Sobowidzu, Pruszczu Gdańskim, Miłoradzu, radzie rodziców ze Szkoły Podstawowej w Sobowidzu oraz firmie Chemco z Sobowidza. Fotorelacja