• Świetlica czynna 2023/2024

Godziny pracy świetlicy szkolnej 2023/2024

PLAN  PRACY  ŚWIETLICY  SZKOLNEJ od 05.09.2023r.

12:00 – 16:00

12:00 – 16:00

Wniosek zapisu do świetlicy szkolnej :

załącznik:     karta_zapisu_swietlica.odt

REGUŁY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

1. Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych respektujemy polecenia wychowawców.

2. Przestrzegamy podziału na grupy nigdy nie opuszczamy swojej grupy bez zgody wychowawcy.

3. Jesteśmy dla siebie życzliwi, chętnie pomagamy innym.

4. Zachowujemy porządek w miejscu pracy i zabawy.

5. Staramy się dbać o kulturę naszych wypowiedzi. Pamiętamy o używaniu „magicznych słów”.

6. Posiłek spożywamy w wyznaczonej sali. Zawsze dbamy o estetykę miejsca i higienę przed, w trakcie          i po posiłku.

7. Staramy się nie obrażać kolegów ani koleżanek; nie oszukujemy wychowawców.

8. Staramy się o to, by wspólnie spędzony czas był nie tylko przyjemny, ale i twórczy.

9. Unikamy przynoszenia do świetlicy własnych zabawek, telefonów i sprzętu multimedialnego. Wychowawcy nie ponoszą odpowiedzialności za zagubienie lub zniszczenie ww. przedmiotów.

10. Przed wyjściem poza teren świetlicy, ustawiamy się parami w kolejce i oczekujemy na polecenia wychowawcy.

11. Na obiad, do biblioteki, do toalety udajemy się samodzielnie, po zgłoszeniu tego faktu wychowawcy grupy.

12. Na zajęcia dodatkowe udajemy się wyłącznie w towarzystwie wychowawcy / instruktora / lektora.

13. Przed opuszczeniem świetlicy pozostawiamy miejsce swojej pracy i zabawy w nienagannym stanie.