• #Szkoła pamięta 2023

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w akcji ogólnopolskiej #Szkoła Pamięta.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

• "Mikołaj Kopernik zapewne patrzył na nas z góry i oczy przecierał ze zdumienia na nasz Sobowidz"

•  A działo się działo w naszej szkole! Mikołaj Kopernik zapewne patrzył na nas z góry i oczy przecierał ze zdumienia na nasz Sobowidz, kosmiczna scenografia była unikatowa, to zrobiło wielkie wrażenie. Tematyka  szkolnej akademii z okazji Dnia Edukacja Narodowej związana została z obchodami roku Kopernika, ponieważ 2023 rok, jest pod patronatem naszego wielkiego astronoma, tego który „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię”. Mikołaj Kopernik przeszedł do historii jako twórca przełomowej dla nowożytnej nauki teorii heliocentrycznej. Program artystyczny był bardzo ciekawy i poświęcony został w tematyce Mikołaja Kopernika i kosmosu. Uroczystość była niezwykle interesującą, uczniowie złożyli życzenia wszsytkim pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor Szkoły Anna Bartoszewska i pan Wójt Gminy Błażej Konkol ogłosili Gminny Konkurs Plastyczny  na pracę plastyczną i lapbook „Mikołaj Kopernik i Kosmos ”. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tym konkursie.

Bardzo dziękujemy za wsparcie nas, w naszym Szkolnym  Projekcie " Scenografia KOSMOS" a byli to : pan Rafał Kloskowski, pan Michał Jażdżewski, państwo Lucyna i Witold Wójcik.