W piątek 05.01.2018r. o godz.17.30 w Szkole Podstawowej im.T.Kościuszki w Sobowidzu odbędą się Jasełka.
Zapraszamy mieszkańców.
W piątek 05.01.2018r. o godz.17.30 w Szkole Podstawowej im.T.Kościuszki w Sobowidzu odbędą się Jasełka.
Zapraszamy mieszkańców.
ZMIANA WEJŚCIA DO BUDYNKU SZKOŁY
Zakończono już prace remontowe na terenie szkoły i od 02.01.2018r. wracamy do korzystania przez uczniów i rodziców wejścia do szkoły przez szatnię.
Niechaj magiczna noc Wigilijnego Wieczoru,
przyniesie spokój i radość.
Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia
żyje własnym pięknem.
Nowy Rok 2012 niech obdaruje, pomyślnością i szczęściem.
Życzymy najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia
i niech spełniają się wszystkie marzenia.
Życzą:
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy
oraz cała Społeczność uczniowska
im. Tadeusza Kościuszki
w Sobowidzu
Boże Narodzenie 2017
8:00 – 10:20 – kl. I – III – zajęcia z wychowawcą – wigilie klasowe
- kl. IV – VII – zajęcia lekcyjne wg planu
10:30 – JASEŁKA
11: 20 – 11:40 – OBIAD
11:40 – wigilie klas IV – VII
ODWOZY:
11:45 – KLASY I – III
12:30 – KlĘPINY + ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE + KLASY IV i V
13:10 - KLASY VI i VII
Wycieczka do Narodowego Muzeum Morskiego i Papugarni w Gdańsku.
11.12.2017 klasy IIA, IIIA i IIIB wyruszyły na wycieczkę do Narodowego Muzeum Morskiego i Papugarni w Gdańsku. Wycieczkę rozpoczęliśmy od lekcji interaktywnych w muzeum. Część uczniów poszła na lekcję „Dlaczego woda jest mokra”. Dowiedzieliśmy się co sprawia, że krople przyklejają się do szyby, a owady wodne nie toną, ale suną po powierzchni jeziora. Dzieci przeprowadzały eksperymenty, dzięki którym poznały niezwykłe własności wody oraz innych cieczy. Reszta uczniów odbyła lekcję „Wszyscy do szalup”. W trakcie tych zajęć dzieci dowiedziały się, jak zachować się w sytuacjach kryzysowych na morzu. Edukator przedstawiła dzieciom najważniejsze sposoby wzywania pomocy oraz zasady postępowania podczas akcji ratunkowej na morzu. Uczniowie zapoznali się z różnymi środkami ratunkowymi na wystawie interaktywnej, mieli okazję założyć kamizelkę ratunkową, zjechać rękawem ewakuacyjnym i wejść do tratwy pneumatycznej, zapakować towarem statek. Po zajęciach w muzeum pojechaliśmy do Papugarni w Gdańsku. Mogliśmy podziwiać, dotykać i karmić różne gatunki papug od najmniejszych do największych.
Anita Formela
30 listopada 2017 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Dziecięcej w Bibliotece Publicznej w Trąbkach Wielkich. Tym razem dzieci recytowały wiersze Michała Rusinka. Jak co roku uczniowie spisali się na medal. Wiersze recytowali: Zuzanna Barc, Kuba Lewandowski, Michał Makowski i Zuzia Potocka.
Jury przyznało nagrody dla:
I miejsce – oddziały przedszkolne
Zuzanna Barc za recytację wiersza „Skrzynki na kwiaty”
II miejsce- klasy I
Kuba Lewandowski za recytację wiersza „Szabla”
Wyróżnienie -klasy II
Michał Makowski za recytację wiersza „Próg”
Wszyscy recytujący otrzymali nagrody.
Opiekun: Sylwia Berkowska
Rada Rodziców serdecznie zaprasza na Kiermasz Świąteczny, który odbędzie się 22 grudnia w naszej szkole. Na kiermaszu będzie można zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez nasze dzieci, rodziców i nauczycieli:) Liczymy na Państwa obecność!
Rada Rodziców
Dnia 27.12.2017r. (środa) szkoła będzie nieczynna.
Wąsy Marszałka Piłsudskiego – 150 rocznica urodzin
5 grudnia 2017 roku, w dniu 150 rocznicy urodzin twórcy odrodzonego państwa polskiego Marszałka Józefa Piłsudskiego w naszej szkole wzięliśmy udział w nietypowej zabawie. Na pamiątkę urodzin Józefa Piłsudskiego uczniowie przyozdobili się, charakterystycznymi wąsami na cześć Naczelnika. Józef Piłsudski - Dowódca I Brygady Legionów Polskich, Naczelnik Państwa, Marszałek - znany był z bujnych wąsów, które stały się znakiem rozpoznawczym Marszałka Polski. Ale dlaczego nosił wąsy od młodości po starość ? nosił je z konieczności. Józef Piłsudski będąc na zesłaniu na Syberii, wziął udział w buncie więźniów. Jeden z rosyjskich strażników wybił mu kolbą karabinu dwa przednie zęby. Marszałek, który nie lubił wizyt u dentysty, zapuścił wtedy wąsy żeby zasłonić usta. Charakterystyczne wąsy Józefa Piłsudskiego stały się wkrótce jego znakiem rozpoznawczym.Wszyscy, którzy pojawili się na korytarzu z wąsami a’la marszałek Piłsudski zostali uwiecznieni na zdjęciach.
Ciąg dalszy:
Wiadomość od Wnuczki Marszałka Piłsudskiego !
Bardzo dziękujemy za przesłane listy. Przekażemy je do powstającego Muzeum Józefa Piłsudskiego. Łączymy pozdrowienia dla wszystkich uczniów!
Z poważaniem,
Joanna i Janusz Onyszkiewicz
Jest nam bardzo miło! Jesteśmy dumni ! To nas zobowiązuje do dalszych działań.
Aleksandra Nowogrodzka
ZMIANA WEJŚCIA DO BUDYNKU SZKOŁY
Od 04.12.2017r. do odwołania wszyscy uczniowie
i rodzice z dziećmi do oddziałów przedszkolnych wchodzą do szatni głównym wejściem do szkoły.
Przejście do Biblioteki Publicznej będzie udostępnione przez główne wejście do szkoły.
Przejście dla klubu UKS "Kosynier" 17.00-19.00
przez wejście do obiektu sportowego szkoły.
XX POWIATOWA OLIMPIADA SPORTOWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
W sobotę 18 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobowidzu uczestniczyli w XX Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych w Pruszczu Gdańskim. Impreza, jak co roku odbyła się w Szkole Podstawowej nr 3, a naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Każdy z naszych uczestników dzielnie walczył w różnych dyscyplinach sportowych i zgodnie z zajętym miejscem zdobył odpowiedni medal. Po zakończonych zawodach każdy uczestnik mógł posilić się ciepłym obiadem. Wszyscy uczniowie doskonale się bawili. Na zakończenie imprezy cała nasza reprezentacja otrzymała od organizatorów Olimpiady puchar i dyplom, a także przydatny upominek. Nad naszymi dzielnymi sportowcami czuwały panie: Violetta Murawska i Małgorzata Dąbrowska.
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu
Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w Szkole Podstawowej w Sobowidzu odbył się 15 listopada 2017 roku. Całe wydarzenie odbyło się zgodnie z wcześniej rozpisanym harmonogramem dnia i rozpoczęło się już o godzinie 9:00 spotkaniem pani Jagody Majos-Dałęckiej – naszym Edukatorem, z Dyrektorem Szkoły panią Ewą Wojtas. Spotkanie miało na celu omówienie wszelkich kwestii dotyczących projektu oraz przedstawienie wsparcia projektowego dla szkoły. Przekazane zostały również materiały tj. broszury, płyty CD i plakaty do wykorzystania przez szkołę podczas trwania projektu.
Zgodnie z harmonogramem, kolejnym punktem dnia było ogólne spotkanie na sali, w którym uczestniczyła starsza społeczność naszej szkoły tj. uczniowie klas IV-VII. Podczas spotkania pani Edukator zaprezentowała i omówiła podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa oraz przekazała informacje, gdzie można uzyskać pomoc w sytuacjach zagrożeń. Najwięcej emocji i wrażań wśród uczniów wywołały jednak zaprezentowane tam filmy, odpowiednie dla każdej z grup wiekowych uczniów.
Po spotkaniu ogólnym pani Edukator spotkała się kolejno z grupami uczniów na trzech różnych warsztatach. Pierwsze zajęcia przeznaczone dla klasy VI dotyczyły „Bezpieczeństwa w kontakcie z innymi“. Głównym celem zajęć było budowanie wsparcia dla uczniów, by ci mogli się skutecznie bronić w przypadku zagrożeń płynących z kontaktu z innymi użytkownikami Internetu. Kolejnym warsztatem zostali objęci uczniowie klas IV, a tematem ich zajęć była „Wiarygodność w sieci“, którego głównym celem było ćwiczenie umiejętności odróżniania nieprawdziwych informacji zamieszczanych w Internecie od tych wiarygodnych i rzetelnych. Ostatni warsztat przeznaczony był dla najstarszych uczniów naszej szkoły, a tematem zajęć było „Bezpieczeństwo własnego wizerunku“, który miał za zadanie uświadomić i uczulić uczniów na zagrożenia związane z kreowaniem własnego wizerunku w sieci. Każdy z przeprowadzonych warsztatów mocno angażował uczniów, a sami uczniowie zadowoleni zostali jeszcze bardziej uświadomieni w kwestiach związanych z cyberbezpieczeństwem.
Równocześnie do przeprowadzanych warsztatów, tak by cała społeczność szkolna przeżyła ten wyjątowy dzień, każdy wychowawca klas młodszych I-III we własnym zakresie podjął się przeprowadzenia lekcji na temat „Wiarygodności w sieci“. Zgodnie ze scenariuszem zajęć dzieci stworzyły piękne plakaty, które były początkiem dyskusji na ten temat. Uczniowie obejrzeli również filmiki znajdujące się na stronie projektu odpowiednie do ich wieku i dobrze oddające sedno problemu. Za zaangażowanie wychowawców bardzo dziękujemy!
Na zakończenie dnia odbyło się spotkanie z nauczycielami, podczas którego omówione zostały główne założenia i cele projektu Cyfrowobezpieczni. Zaprezentowana została również strona internetowa projektu i znajdująca się tam biblioteka materiałów (scenariusze i filmy) dla rodziców i nauczycieli. Pani Edukator zachęciła grono pedagogiczne do udziału w kursie e-learningowym oraz do podjęcia działań związanych z konkursem „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!“. Przekazane zostały także broszury dla rodziców i nauczycieli oraz omówiona została kwestia organizacji spotkania z rodzicami w celu przybliżenia im tematu cyberbezpieczeństwa. Na spotkaniu wywiązały się również dyskusje na interesujące nauczycieli tematy m.in. praw autorskich.
Dzięki wsparciu, pomocy i zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego upłynął sprawnie i w miłej atmosferze, jednak co najważeniejsze przyczynił się do pogłębienia wiedzy w zakresie cyberbezpieczeństwa i zastanowienia się nad naszymi działaniami i ich konsekwencjami w Internecie.
Małgorzata Dąbrowska
Dnia 21.11.2017r. (wtorek) o godz. 17.00 odbędzie się wywiadówka śródsemestralna.
Uwaga!
Od 20.11.2017r.(poniedziałek) do odwołania wszyscy uczniowie i rodzice z dziećmi do oddziałów przedszkolnych wchodzą do szatni wejściem do obiektu sportowego szkoły.
Przejście do Biblioteki Publicznej będzie udostępnione przez wejście do obiektu sportowego szkoły.
Przejście dla klubu UKS "Kosynier" 17.00-19.00 przez wejście do obiektu sportowego szkoły.
aż się zepsujesz"
Dzień Niepodległości w sercach naszych gościł!
Dzień 11 listopada 1918 r. stanowi jedną z najważniejszych dat naszej historii. Jest symbolem odzyskanej po 123 latach zaborów niepodległości przez Polskę. 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy 99 rocznicę Niepodległości w naszej szkole. O godzinie 8.00 odbyła się uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Sobowidzu w intencji Ojczyzny. Nasze uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od odśpiewania Hymnu Państwowego (Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol pochwalił uczniów i przedszkolaków naszej szkoły za to, że bardzo dobrze znają i śpiewają Hymn, wszystkie zwrotki). Dyrektor Szkoły powitała Gości, przedszkolaków i uczniów. Uczniowie wraz z nauczycielami od ponad dwóch tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia. Włożyli wielki wysiłek, czas i serce w swoje prace. Klasy IV – VII wykonywały Plakat – 99 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie w ramach Szkolnego Konkursu Historyczno – Plastycznego, klasy młodsze w ramach Szkolnego Konkursu Plastycznego Pracę plastyczną na temat Niepodległości. Odbył się również Szkolny Konkurs Literacki LIST DO MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO. Zostały przygotowane prezentacje multimedialne związane z 11 listopada naszym świętem narodowym. Sala gimnastyczna została udekorowana świątecznie. Ekipa uczniów pracowała w czwartek do późnych godzin. Komisje konkursowe (nauczyciele) mieli też niełatwe zadanie. List do Marszałka Józefa Piłsudskiego został odczytany przez Wójta naszej Gminy, Julian Wójcik zdobył I miejsce w tym konkursie. Listy zostaną wysłane do wnuczki Pana Marszałka Piłsudskiego – Pani Joanny Onyszkiewicz. Potem zostały wręczone nagrody w poszczególnych kategoriach konkursowych. Prace plastyczne można było obejrzeć na naszym szkolnym wernisażu. Konkurs recytatorski przyniósł nam wiele wrażeń. Śpiewaliśmy pieśni tamtych lat np. „Legiony”, „My pierwsza Brygada”, „ Przybyli ułani’.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do obchodów Dnia Niepodległości 2017r.. I tak to, oto wkraczamy w obchody 100 lecia! Niepodległej Polski.
Aleksandra Nowogrodzka z Zespołem
POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA
W naszej szkole w listopadzie będziemy zbierać:
Opiekun: Anita Formela
z klasą IIA
sala nr 5
Liczymy na Waszą pomoc!
Dnia 13.10.2017r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji dla wszystkich zaproszonych gości i pracowników naszej szkoły, uczennice klasy IIA i VI przygotowały Pokaz Mody Nauczycielskiej. Chłopcy z klasy 2a zatańczyli i zaśpiewali dla wszystkich pań w szkole. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Po części artystycznej głos zabrali pani Dyrektor Ewa Wojtas i Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol, którzy mówili o trudnej ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowali za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyli wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.
Odbyło się rozdanie nagród za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej.
Nagrody otrzymali:
Jolanta Szulist - nagroda Wójta Gminy
Nagrodę Dyrektora szkoły otrzymali:
Justyna Papiernik
Aleksandra Nowogrodzka
Paweł Narożnik
Maria Maćkowska-Zarzycka
Ewa Buga
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!
Anita Formela
Dnia 14.11.2017 r. w szkole odbędzie się Dzień Zdrowia. Apel o godz. 9.00 -występy klas 0- IV promujący zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie.
- Zumba - instruktor p. Kamil
W tym dniu wszystkich obowiązuje biała koszulka z czerwonym sercem.
Powered by aSc EduPage