• Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku....

• Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma szkolnymi tradycjami i zwyczajami. W każdej klasie odbyły się Wigilie klasowe. W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzisiaj klimatyczne i jedyne w swoim rodzaju Jasełka, które są inscenizacją o Bożym Narodzeniu. 22 grudnia to tradycyjnie wyjątkowy dzień w szkole, wspólne kolędowanie napełniły wszystkich radością i wprowadziły w nastrój Bożego Narodzenia, poczuliśmy tę moc i magię Świąt Bożego Narodzenia.  Takie chwile zdarzają się raz w roku.

• Z przyjemnością informujemy KONKURS PLASTYCZNY OZDOBA BOŻONARODZENIOWA – został rozstrzygnięty!

• Prace można było obejrzeć w szkole 25 listopada, ponieważ 28 listopada prace „wyjechały” do gminy partnerskiej Uehlfeld, gdzie zostały wystawione podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego a środki ze sprzedaży zostaną przekazane dla Pawełka Szarstuka na wsparcie jego leczenia.

Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły uczniów i rodziców. Mamy wielką nadzieję, że nasza społeczność dalej będzie rozwijała swoje talenty.

22 grudnia podczas Jasełek zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, prace były wspaniałe a ich ocena dostarczyła nam wiele przyjemności!:)

A oto wyniki:

14. Alex Płaza

15. Nikola Sopata

16. Anna Gąsiorowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy pomysłów i dziękujemy za wspaniałe prace !

ZESPÓŁ ORGANIZACYJNY

• Dziewczęta U-11 ze Szkoły Podstawowej im. Zygmunta Bukowskiego w Czerniewie wygrywają XIV Turniej Mikołajkowy w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Romana Zielke - Prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich

•  2 grudnia 2022 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Marii Kownackiej w Kłodawie został rozegrany XIV Turniej Mikołajkowy w halowej piłce nożnej dziewcząt w kategorii wiekowej U-11. Organizatorami zawodów byli: Szkoła Podstawowa w Kłodawie i Gminne Zrzeszenie LZS w Trąbkach Wielkich we współpracy z Fundacją "Pan Władek" z Mierzeszyna i Pomorskim Zrzeszeniem LZS w Gdańsku.

W turnieju udział wzięły 8-mio osobowe reprezentacje szkół podstawowych z Trąbek Wielkich, Sobowidza, Czerniewa i gospodyń z Kłodawy.

Turniej rozegrano systemem każdy z każdym 2 x 8 minut. Wszystkie mecze sędziowała Anna Rogucka, a pomagała jej technicznie Aneta Michalska.

Wyniki techniczne turnieju;

I miejsce SP Czerniewo - puchar Romana Zielke - Prezesa Gminnego Zrzeszenia LZS w Trąbkach Wielkich. SP Czerniewo odniosło trzy zwycięstwa wygrywając 1:0 SP Trąbki Wielkie, 2:1 SP Kłodawę i 3:0 SP Sobowidz. gromadząc 9 pkt. i strzelając 6 bramek tracąc tylko 1. Opiekun Bogdan Janiak

II miejsce SP Kłodawa - puchar Jana Trofimowicza Wiceprezesa Pomorskiego Zrzeszenia LZS w Gdańsku. SP Kłodawa wygrała dwa mecze 4:1 z Trąbkami Wielkimi i 11:0 z SP Sobowidz oraz przegrała z SP Czerniewo 1:2 gromadząc 6 pkt. strzelając 16 bramek i tracąc 3 bramki.  Opiekun Aneta Michalska

III miejsce SP Trąbki Wielkie - puchar Tomasza Kempy Radnego Powiatu Gdańskiego

SP Trąbki Wielkie wygrała jeden mecz 4:0 z SP Sobowidz, przegrała 1:4 z SP Kłodawą i 0:1 z SP Czerniewo gromadząc 3 pkt. strzelając 5 bramek i tyle samo ich tracąc. Opiekun Krystian Ryczkowski

IV miejsce SP Sobowidz - puchar Haliny Podolskiej Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kłodawie.

Zawodniczki z tej szkoły nie mogły się cieszyć ze zwycięstwa. Przegrały wszystkie mecze 0:4 z SP Czerniewo, 0:11 z SP Kłodawą i 0:3 z SP Czerniewo. Nie strzeliły swoim przeciwniczkom bramki tracąc jednocześnie ich 18. Opiekun Jolanta Cieczko

Organizatorzy wyróżnili najlepszą bramkarkę, którą została Zuzanna Fangrat z SP Czerniewo, królem strzelców została Lena Wentowska z SP Kłodawa, która strzeliła 7 bramek, a najlepszą zawodniczką turnieju została uznana Zofia Zarzycka z SP Kłodawa.

Wszystkie wyróżnione zawodniczki zostały uhonorowane statuetkami których fundatorem był Tomasz Kempa - Radny Powiatu Gdańskiego.

Roman Zielke podziękował okolicznościowymi statuetkami za dobre przygotowanie i sprawne przeprowadzenie turnieju paniom: Dyrektor Halinie Podolskiej z SP Kłodawy oraz Annie Roguckiej i Anecie Michalskiej.

Wszystkie uczestniczki turnieju zostały uhonorowane pamiątkowymi medalami oraz słodyczami od Świętego Mikołaja. Gospodarze zadbali, aby żadna zawodniczka do domu nie wracała głodna i spragniona.

opracował Wkempa

• TUSZ DO PAKI

Miło nam poinformować , że nasza placówka zgodziła się na udział

w ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”.

Celem akcji jest wdrażanie dzieci do wyzwań związanych z ochroną

środowiska z jednoczesnym kształtowaniem zachowań pro-społecznych i

pro-pomocowych.

Beneficjentem akcji jest Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

W naszej placówce zostaną umieszczone pojemniki na zużyte tusze do

drukarek  ATRAMENTOWYCH do których dzieci mogą wrzucać puste tusze

zużyte w domu lub pracy rodziców. Za każdorazowe przyniesienie i

wrzucenie dostaną w nagrodę naklejkę z podziękowaniem. Organizator w