• Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym

• Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym obchodzony jest 23 lutego. W tym dniu organizacje na całym świecie inicjują wydarzenia zachęcające do pomagania osobom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz uwrażliwiają na problemy dotykające społeczeństwo.

W naszej szkole w ramach akcji Dnia Pomocy Potrzebującym  wspieramy akcję Fundacji Pana Władka, zbieramy świece, świeczki, które następnie zostaną zawiezione na Ukrainę. Jako jeden z pierwszych do  akcji przyłączył się Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Jutro w szkole nasi wolontariusze będą zbierać świeczki a w sobotę dostarczymy je do Fundacji Pana Władka.

Bardzo dziękujemy wszystkim za życzliwość i wielkie serca! Razem możemy więcej!

• 4 lutego 1746 roku urodził się Tadeusz Bonawentura Kościuszko PATRON naszej szkoły!

•  Uczciliśmy Dzień Patrona w szczególny sposób, ponieważ obchodzimy 277 rocznicę urodzin. Przygotowaliśmy Projekt i wykonaliśmy dalszy ciąg działań w holu na piętrze z uwzględnieniem elementów patriotycznych. Dla Polski walczyli żołnierze, powstańcy sławili Ją poeci, pisarze, malarze… Barwy narodowe biały i czerwony to nasze wspólne dziedzictwo. Marzenie wielu pokoleń o wolnej Polsce spełniło się. My teraz pielęgnujemy miłość do naszej Małej i Wielkiej Ojczyzny. Z pewnością Naczelnik byłby z nas bardzo dumni.