• KONKURS WALENTYNKOWY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

• Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

w Sobowidzu - Oddziały Przedszkolne

2. Cele konkursu :

• podtrzymywanie zwyczajów związanych z Walentynkami

• rozwijanie aktywności twórczej

• rozwijanie sprawności manualnych dzieci

3. Warunki uczestnictwa :

• zadaniem konkursowym jest wykonanie ODLOTOWEGO SERCA WALENTYNKOWEGO

• forma pracy PRZESTRZENNA z różnych materiałów

• prace należy zapatrzeć w metryczkę, na której należy umieścić : imię i nazwisko autora pracy, wiek autora pracy,nazwa grupy przedszkolnej

4. Jury ocenia:

• samodzielność wykonania pracy

• kreatywność i oryginalność

• zgodność z tematem

5. Uczestnicy

• dzieci uczęszczające do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu

6. Kategorie wiekowe:

• 3 i 4 latki

• 5 i 6 latki

7. Termin dostarczania prac :

• Prace będą przyjmowane do 09.02.2023 r. (czwartek)

• Prace konkursowe proszę dostarczyć do pani T. Łankowskiej ( grupa Słoneczka) i B. Szulc (grupa Motylki)

8. Nagrody

• Laureaci otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy

• Wszyscy uczestnicy naszego konkursu otrzymają dyplomy pamiątkowe

Zapraszamy do udziału w konkursie !

• INFORMACJA W SPRAWIE SPRZEDAŻY BILETÓW MIESIĘCZNYCH DLA DZIECI Z POZA OBWODU

• BE-MA Bus S.C. Salewski Krzysztof Salewski Kamil informuje że w dniach od 25 do końca każdego miesiąca będzie sprzedawać bilety miesięczne dzieciom dojeżdżającym do szkół, które są z poza obwodu. Sprzedaż odbywać się będzie w biurze firmy w Gołębiewie Wielkim przy ulicy Różanej 2,

w godzinach od 8:15 do 15:45

Telefon do kontaktu: 602 369 274 Joanna Prędka

604 882 914 Kamil Salewski

• Nastał czas kolędowania. A już 15 stycznia 2023 roku w Bazylice św. Mikołaja w Gdańsku kolędy zabrzmią w szczytnym celu!

• W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z zapytaniem i zarazem prośbą, czy zechcieliby Państwo wywiesić załączony plakat w swojej szkole, w przedszkolu, w parafii lub swoim miejscu pracy?

Byłoby nam niezmiernie miło 😊

Charytatywny Koncert Kolęd to wydarzenie poświęcone podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Rozbrzmiewać będą znane i mniej znane kolędy i pastorałki, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego ,,Jantar”. Wspólnie ze słuchaczami wykonawcy będą celebrować czas kolędowania oddając ukłon naszej tradycji i jednocześnie zachęcając do wsparcia podopiecznych Hospicjum.

Różnorodny program, kryjący kilka niespodzianek, będzie uciechą dla ucha. Piękne, regionalne stroje ucieszą niejedno oko, a niecodzienna zbiórka, umożliwiająca zakup ciekawych przedmiotów związanych z Zespołem, przyniesie szczęście dla ducha. Koncert dostarczy ciekawych wrażeń artystycznych i będzie jednocześnie okazją, aby wesprzeć Hospicjum w niesieniu pomocy. Cały dochód ze zbiórek prowadzonych podczas wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2008 roku niosąc pomoc lekarską, pielęgniarską, psychologiczną i socjalną swoim podopiecznym oraz ich rodzinom. Każdego dnia pracownicy Hospicjum służą pomocą osobom znajdującym się w trudnych sytuacjach dodając im siły i pomagając przejść przez doświadczenia, które ich spotykają. Fundacja działa z pomocą wsparcia darczyńców, robiąc wszystko, co w ich mocy, aby jak najwięcej dobra docierało do tych, którzy go potrzebują.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego ,,Jantar”, to zespół zrzeszający studentów i absolwentów trójmiejskich uczelni. Są to miłośnicy folkloru, którzy poprzez swoją pasję propagują piękno polskiej tradycji. Liczne występy na scenach polskich i zagranicznych przyniosły tancerzom i muzykom wiele sukcesów, a dzięki festiwalowym podróżom rozpowszechniali folklor polskich regionów i tańców narodowych w dalekich zakątkach świata. Zespół oprócz koncertów prowadzi także działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży. „Jantar” organizuje warsztaty i lekcje pokazowe na temat polskiej tradycji, przygotowuje koncerty edukacyjne, a w ramach codziennej działalności prowadzi także zajęcia taneczne Jantar Junior dla dzieci i młodzieży. W 2020 roku Zespół wydał płytę ,,Głębinowe”, na której znajdują się wybrane pieśni ludowe ujęte w nowych, autorskich aranżacjach. Zakup płyty będzie możliwy podczas po koncertowej zbiórki.

Charytatywny Koncert Kolęd

15 stycznia 2023 roku, o godzinie 17:00 w Bazylice św. Mikołaja w Gdańsku