• PROJEKT  Z  KULCZYK  FOUNDATION

• Szkoła Podstawowa w Sobowidzu przystąpiła w bieżącym roku szkolnym do projektu organizowanego przez KULCZYK FOUNDATION. Projekt ma na celu wzmocnienie pozycji kobiet
            i dziewczynek w obliczu dyskryminacji i stygmatyzacji w różnych sferach życia. Dzięki Fundacji szkoła otrzymała wskazówki do uczestnictwa w programie dotyczącego szerzenia wiedzy na temat dojrzewania.
            W szkole odbywają się zajęcia warsztatowe pod okiem pedagoga wspierane przez wolontariuszki
            z klasy VIII. Zajęcia z udziałem wolontariuszek będą odbywały się cyklicznie do końca roku szkolnego.

• ZŁĄCZENI W PIĘKNEJ INICJATYWIE BRAWO MY !!!

• W naszej szkole w tym roku szkolnym 2022/2023 zostały przeprowadzone dwie akcje charytatywne. Cała społeczność naszej szkoły zaangażowała się na 100% ! Akcje odbyły się dla Pawła Szarstuka, aby wesprzeć jego leczenie. Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, Samorząd Uczniowski, pracownicy szkoły, uczniowie, mieszkańcy Sobowidza także Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol wsparli to dzieło. Dzięki smacznym wypiekom rodziców, fantów, pięknie zdobionych dyń udało się zebrać            w I akcji: 6933,40 zł , w II 1300, 83 zł.

Akcje charytatywne – uczą nas wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie !

JESTEŚCIE WIELCY !

• #SzkołaPamięta

• Jutro już po raz czwarty uczniowie i nauczyciele  naszej szkoły biorą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podjęliśmy kilka działań, które zaczęliśmy  realizować np. kompozycje kwiatowe, ku pamięci tych, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę, gazetki tematyczne, przygotowujemy prezentację o pamiątkach rodzinnych itd. Finał akcji  zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta w piątek, 28 października br. Pokażmy, że pamiętamy!

• Gratulacje dla Mistrzów Tabliczki Mnożenia i Bliźniąt TM!

•   Po raz pierwszy w naszej szkole 7 października odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Idealnie wpasowaliśmy się z akcją edukacyjną, której celem jest lepsze rozumienie zasad kierujących matematyką. Dzień okazał się ciekawy a oto niżej fotograficzne migawki z naszych działań. Dzisiaj podczas Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostały wręczone upominki i dyplomy Mistrzyniom i Mistrzom Tabliczki Mnożenia oraz upominki dla Bliźniąt Tabliczki Mnożenia (takie same działania). Pani Dyrektor Anna Bartoszewska ogłosiła, że ten rok szkolny 2022/2023 będzie rokiem Tabliczki Mnożenia i zostaną podejmowane różne akcje edukacyjne.

klasa 4

1. Fabian Gray