• DZIEŃ STAROŻYTNEJ GRECJI 

          • Kultura, architektura, życie codzienne, strategie wojenne, Aleksander Macedoński, Koń Trojański, Bitwy pod  Maratonem, Termopile, grecki teatr, demokracja, to tylko część naszych obszarów z zakresu historii Starożytnej Grecji, która obudziła w nas  ciekawość! Więc zrobiliśmy Dzień Starożytnej Grecji, w taki niekonwencjonalny sposób, zakończyliśmy rozdział, ucząc się tańca Greka Zorby, aby zbliżyć się klimatem  do autentycznych greckich tańców ludowych. To były piękne chwile, w listopadowym dniu. 

            Klasa 5 z wychowawcą ! 

          • Nie zgub dziecka w sieci

          • O kampanii

            Celem kampanii jest uświadomienie rodzicom i opiekunom, że zagrożenia, z którymi ich dzieci mogą się zetknąć w wirtualnym świecie, są równie prawdziwe jak te pojawiające się w świecie realnym. Internet jest kopalnią widzy i rozrywki, jednocześnie nie można zapominać, że jest źródłem niebezpieczeństw, przed którymi rodzic powinien chronić swoje dziecko.

            W ramach kampanii powstały materiały, które są świetnym wstępem do rozmowy z dzieckiem o cyberzagrożeniach - można dowiedzieć się z nich, co trudnego może nas spotać w sieci i jak sobie z tym wspónie poradzić. Atrakcyjna forma współczesnych animacji opartych na znanych baśniach sprawi, że kampania zainteresuje wszystkie pokolenia odbiorców. Bajki uzupełnione są o dodatkowe materiały: podcast, w którym eksperci dzielą się sposobami radzenia sobie z internetowymi zagrożeniami oraz broszurę z gotowymi do zastosowania poradami, którą można wydrukować i powiesić w domu lub szkole.

            Kampania jest realizowana przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury - zwycięzcą konkursu pt. "(Nie)Bezpieczni w sieci - konkurs dla NGO na najlepszą kampanię edukacyjną".

            Bądź z innej bajki   więcej >>>

            Nie zgub dziecka w sieci   więcej >>>

          • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

          • "Informujemy, że dotychczasowa ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY od 1 listopada br. zastąpiona została bezpłatnym telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12.

            Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

            Informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD można znaleźć na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. "

            Podajemy wiadomość za stroną:

            https://www.kuratorium.gda.pl/bezplatna-infolinia-dla-dzieci-mlodziezy-i-opiekunow-wsparcie-psychologiczne-w-sytuacji-kryzysu/ 

          • Celebrujemy wspólnie nasze Narodowe Święto Niepodległości!

          •  Wielkimi krokami zbliża się Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podjęliśmy wiele działań, aby  tegoroczne obchody wyglądały inaczej ze względu na pandemię koronawirusa. Uczniowie przygotowali gazetki tematyczne, uczyli się tańczyć poloneza, nakręcają film, przygotowali specjalną małą kolekcję szpilek w barwach narodowych, zaskoczeniem jest natomiast zamiast dzwonków: pieśni patriotyczne zaczęliśmy dzisiaj o godz. 9.05 pieśnią „Legiony”, jest przygotowana pełna lista. Jutro o godz. 11.11 cała szkoła w swoich klasach odśpiewa Hymn, bierzemy udział w akcji #Szkoła do Hymnu”.Celebrujmy wspólnie nasze Narodowego Święta Niepodległości!