• MAJOWE   ŚWIĘTA

• 1. maja - Międzynarodowe Święto Pracy, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej

2. maja - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, Dzień Polonii i Polaków za Granicą

3. maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja -  w 1791 uchwalono   Konstytucję 3 Maja

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza Majówka 2022 roku,  a z nią nasze narodowe święta. W związku z tym w naszej szkole dzisiaj odbyły się uroczystości. Najpierw zgodnie z naszą szkolną tradycją odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny.                                           Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewaniem  Hymnu Polski. Powitała społeczność szkoły, dyrektor Anna Bartoszewska oraz Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Pierwszym punktem był Polonez w wykonaniu klas VIII i VII miło było zobaczyć jak nasi najstarsi uczniowie w szkole brawurowo wykonali ten narodowy taniec. Występy artystyczne i popisy przygotowały poszczególne klasy a także odbyły się występy indywidualne: Sofii Krasnopolskiej, Lilianny Krupińskiej oraz Artura Wyki. Występy wzruszyły i wprawiły  nas  w wyśmienity nastrój. Nasi nowi koledzy z Ukrainy: Rusłan, Nikita i Bogdan w imieniu swoim oraz pozostałych uczniów z Ukrainy, w kilku słowach podziękowali całej społeczności naszej szkoły za takie ciepłe i dobre przyjęcie  oraz codzienne wsparcie. Marzą o tym, aby kiedyś w swojej Ojczyźnie mogli też obchodzić  swoje narodowe święta. Ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego #Flaga Polski PL. Nastąpiło wręczenie nagród przez Wójta Gminy  Błażeja Konkola dla Laureatów Konkursu Powiatowa Kartka Wielkanocna, natomiast Przewodniczący Rady Gminy Zbigniew Leszczyński wręczył upominki i vouchery dla uczestników Konkursu Riviery. Na zakończenie odśpiewaliśmy Rotę.  Chcemy bardzo podziękować Straży Pożarnej w Sobowidzu za pomoc w dekoracji sali.  Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc.

• NASZE SUKCESY !

• Patrycja Kloskowska z klasy 4 została tegorocznym laureatem konkursu " Powiatowa Kartka Świąteczna" Kartka Wielkanocna, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim pod patronatem Starostwa Powiatowego       w Pruszczu Gdańskim, zdobywając I miejsce. Kartka - zwycięzca namalowana przez Patrycję zostanie powielona i stanie się oficjalnie kartą świąteczną Starosty Powiatu.

Gratulujemy serdecznie Patrycji !!!

Lena Król klasa 4 i Zuzanna Dolna klasa 7, zdobyły wyróżnienia. Gratulujemy serdecznie !

Uczennice otrzymały Gratulacje od Wójta Gminy Trąbki Wielkie Błażeja Konkola

• FABRYKA PISANEK 2022 Gdynia Riviera

• Dzisiaj 6 kwietnia nasza szkoła po raz pierwszy dotarła do II etapu Konkursu Plastycznego, Fabryka Pisanek 2022. To naprawdę niesamowite przeżycie dla nas wszystkich. Działać w takich warunków, kiedy wokół nas pełno obserwujących ludzi, my na początku bardzo nieśmiało zaczęliśmy, ale potem było już dobrze. Musieliśmy oswoić się z obecnością dziennikarzy, reporterów z radia i telewizji, a to następne dla nas doświadczenie. Mamy nadzieję, że godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę i gminę Trąbki Wielkie. Na wyniki Konkursu musimy poczekać.

• SZKOLNY PROJEKT - Znamy historię, mówimy nie wojnie !

• Podczas lekcji historii w każdej klasie poznajemy wydarzenia, przebieg  i skutki wojen                         w historii naszej Ojczyzny, Europy i świata.  Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Ukrainę naszym Szkolnym Projektem, w którym udział wzięli nowi uczniowie z Ukrainy. Wspólnie działaliśmy i tak powstała nasza druga gazetka szkolna.

Znamy historię, mówimy nie wojnie !

Ми знаємо історію, ми кажемо війні ні!

We know history, we say no to war !
            Мы знаем историю, мы говорим нет войне !
            Wir kennen die Geschichte, wir sagen nein zum Krieg !