• Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

• 1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzień ten poświęcono pamięci bohaterów antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, którzy przeciwstawili się sowieckiej agresji i reżimowi komunistycznemu. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2011 r. z inicjatywy śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Uczniowie klas 7 i 8 w trakcie zajęć nauki zdalnej wykonali plakaty.

• Walentynki

• Walentynki w stały się elementem naszej rzeczywistości. Zabawy walentynkowe odbyły się w naszej szkole, oddziałach przedszkolnych a nawet były tematem prac plastycznych w klasie 7, w czasie nauki zdalnej. Walentynki to super działania integrujące grupę,dekorowanie klas, świetlicy, gazetek tematycznych, rozmów na temat okazywania sympatii i wyrażania uczuć za pomocą symboli.

• SMAK ZWYCIĘSTWA! GRATULUJEMY UCZNIOM I RODZICOM!

• DLA  MARIKI WEROCHOWSKIEJ ZA ZAJĘCIE I MIEJSCA !

przyznano 10 wyróżnień,  ZDOBYLIŚMY 5 WYRÓŻNIEŃ! BRAWO !

ZUZANNA DOLNA,KINGA FLIS, IGOR KLEIN, WITOLD LEMAŃCZYK-BOGDAN, IGOR ZWIEWKA

Jesteśmy bardzo z Was dumni!

Czytajcie!

Gminna Biblioteka Publiczna, Trąbki Wielkie

Rozstrzygnięty został Konkurs Kreatywny „Gdy czytam książkę to…”. Pierwsze miejsce w kategorii dzieci zajęła Marika Werochowska z Gołębiewa Wielkiego, drugie – Krzysztof Pietrzak z Mierzeszyna, a trzecie – Amelia Mucha z Trąbek Wielkich. Wyróżnienia przyznano następującym osobom: Amelia Bartkowiak z Trąbek Małych, Zuzanna Dolna z Gołębiewa Wielkiego, Kinga Flis z Gołębiewa Wielkiego, Igor Klein z Gołębiewa Średniego, Anna Laskowska z Kleszczewa, Witold Lemańczyk-Bogdan z Gołębiewka, Zuzanna Miękina z Kłodawy, Krzysztof Pasztaleniec z Trąbek Wielkich, Amelia Rychter z Kaczek, Igor Zwiewka z Rościszewa.

W kategorii dorosłych zwyciężyła Barbara Harbul z Sobowidza.

Najlepsze prace przedstawiamy w załączeniu.

O terminie wręczenia nagród wkrótce poinformujemy.

SERDECZNE GRATULACJE!

• Szanowni Państwo, Rodzice, Uczniowie klas 0 - 3,

•  Z uwagi na bezpieczeństwo, uprzejmie prosimy, aby być na przystanku 5 minut wcześniej przed przyjazdem autokaru. Nastąpiła zmiana planu zajęć w związku z czym, prosimy o zapoznanie się  z nim.

Świetlica szkolna czynna codziennie od    7.00 - 7.30

od  11.00 - 16.00.

Jednocześnie informujemy, że klasy 4-8 mają plan bez zmian.

Dowozy_i_przywozy_kl._0-III.odt​​​​​​​​​​​​​​

• Szanowni Państwo, Nasi Uczniowie,

• Pragniemy złożyć Wam świąteczne życzenia. Niechaj najbliższe dni będą oazą spokoju, odpoczynku i radości. Życzymy, aby przy świątecznym stole nie zabrakło ciepłej rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok obfitował w zdrowie, szczęście i pomyślność.

Serdecznie pozdrawiamy Dyrekcja wraz z całą społecznością szkolną.

• Akcja „Razem na Święta”.

• Nasza szkoła wzięła udział w tegorocznej akcji „Razem na Święta”. Jest to już trzecia tego typu akcja organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Głównym celem przedsięwzięcia jest pomoc osobom starszym, samotnym i potrzebującym.

Niestety, ze względu na stan epidemii, działania realizowane w ramach akcji musiały być ograniczone. Ważne było, aby miały charakter bezpieczny i odpowiedzialny. Wobec tego działania podjęte przez uczniów naszej szkoły obejmowały:

- wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich osobom starszym

- przygotowanie słodkich upominków (ciasteczek) i obdarowanie nimi sąsiadów, zachowując przy tym odpowiednie środki bezpieczeństwa

- przygotowanie ozdób i stroików świątecznych.

Wszystkim, których odwiedziliśmy przekazaliśmy serdeczne życzenia zdrowych  i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

• Szanowni Uczniowie,

• informujemy, że od 14 do 18 grudnia 2020 roku pracujemy nadal online, ale w innym systemie. Lekcje online nadal trwają 30 minut, a podczas kolejnych 15 minut po zakończeniu lekcji uczniowie będą mieli możliwość konsultacji z nauczycielem, poprawy ocen lub kontaktu w innych sprawach. W związku z tym zmienia się godzinowy rozkład lekcji. Pracujemy według godzin planu stacjonarnego, tj.:

0.  7.10 – 7.55

• Pasowanie na przedszkolaka

• W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu odbyło się pasowanie dzieci z oddziału przedszkolnego „Słoneczka” na przedszkolaka. Dzieci przyrzekały, że będą „…codziennie rano do sali wstępować, zabawki szanować, porządek pielęgnować, będą dla siebie mili, a w zabawie życzliwi, obiadki ładnie zjadać, a przy jedzeniu nie rozmawiać…”.

Życzymy powodzenia w wypełnianiu obowiązków!

• W Naszej Szkole był niejeden Mikołaj i zostawił upominki.

• Mikołajami byli:
            Pan Błażej Konkol - Wójt Gminy Trąbki Wielkie,
            ks. Krzysztof Masiulanis - Proboszcz Parafii Przemienienia Pańskiego w Sobowidzu
            Bożena Dajnowska - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu
            Rodzice dzieci oddziałów przedszkolnych.
            Serdecznie DZIĘKUJEMY Mikołajom za prezenty!

• Drodzy Uczniowie,

• „Dzień MIKOŁAJEK, to nie jest dzień bajek. Tu wszystko stać prawdziwe się może, więc jeśli wierzysz w Świętego Mikołaja,

Możesz być pewny - on Ci pomoże!

Wiele prezentów, uśmiechu na twarzy i spełnienia marzeń życzą Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu