We współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej - Gdańsk
W naszej szkole gości wystawa poświęcona rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu – z cyklu Żołnierze Wyklęci. Lekcje historii z tak ciekawymi materiałami są dla nas bardzo ciekawe i interesujące. Listy do dzieci, żony w powiększeniu odczytywaliśmy z ciekawością. Protokoły rewizji, dowody tożsamości, zdjęcia z dzieciństwa i młodości. Ciekawostki z życia Rotmistrza z okresu Wolnej Polski (1918-1939) są dla nas cennym źródłem poznawania rzeczywistości z tego okresu, kiedy Polska odzyskała Niepodległość. Uczniowie żywo zainteresowali się bohaterem. Bardzo podziwiali jego odwagę i patriotyzm. W czwartek 15 marca ma gościć w naszej Szkole pan Artur Chomicz, który przeprowadzi zajęcia dla klas VI i VII o Witoldzie Pileckim.
Aleksandra Nowogrodzka i Paweł Narożnik
Witold Pilecki ps. „Witold”, „Druh”; nazwiska konspiracyjne „Roman Jezierski”, „Tomasz Serafiński”, „Leon Bryjak”, „Jan Uznański”, „Witold Smoliński”; kryptonim T-IV (ur. 13 maja 1901 w Ołońcu, zm. 25 maja 1948 w Warszawie) – rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz Armii Krajowej, więzień i organizator ruchu oporu w KL Auschwitz. Autor raportów o Holocauście, tzw. Raportów Pileckiego. Oskarżony i skazany przez władze komunistyczne Polski Ludowej na karę śmierci, stracony w 1948. Unieważnienie wyroku nastąpiło w 1990. Pośmiertnie, w 2006 otrzymał Order Orła Białego, a w 2013 został awansowany do stopnia pułkownika.
Nasza Szkoła wystąpiła pozyskanie tytułu zwanego Mianem „Szkoły Niepodległej”. Mogą go zdobyć szkoły, które zarejestrują się na przygotowanej platformie i wykonają wymaganą liczbę zadań.
Zgłoszenie w programie "Szkoła Niepodległej", dnia 13.03.2018